Pasta do zębów

 

Pasty do zębów nie tylko czyszczą zęby lecz także mają specjalne składniki zapobiegawcze próchnicy, osadu, kamienia nazębnego, wybielające, dbające o dziąsła albo pomagające wrażliwym zębom.

Większość past do zębów zawiera fluorek, który zapobiega ubytkom. Fluorek również powstrzymuje małe ubytki pogorszeniu. Może nawet odwracać proces wczesnej próchnicy.

dentysta online

Pasty do zębów kontrolujące kamień nazębny są przydatne dla osób, które mają tendencję do szybkiego tworzenia się kamienia. Osoby posiadające plamki na zębach, odbarwienia mogą używać wybielającej pasty do zębów. Pasty do zębów wybielają i usuwają zabrudzenia tylko z powierzchni takiej jak te spowodowane przez palenie, herbaty czy kawy. Aby wybielić zęby, które są barwione pod powierzchnią musisz skonsultować się dentystą.

Twoje potrzeby zmieniają się wraz wiekiem, więc nie bądź zaskoczony, jeśli twój higienista albo dentysta zaleci ci pastę do zębów, której nigdy wcześniej nie używałeś. Najlepiej stosować pasty z atestem ADA. Atest zapewnia, że pasta do zębów spełnia standardy ustalone przez Amerykańskie Stowarzyszenie Dentystyczne. Następnie wybierz pastę które najlepiej ci smakuje i odpowiada. Żel albo pasta, wintergrinowa albo miętowa: te działają najlepiej ale sam zdecyduj jaką chcesz.

Niektórzy uważają, że niektóre składniki pasty do zębów podrażniają ich zęby, policzki albo wargi. Jeśli twoje zęby są wrażliwsze albo twoje usta są podrażnione po czyszczeniu, spróbuj wymienić pastę, jeśli jednak problem nadal występuje skontaktuj się dentystą.