Dbaj o zęby

 

Dzięki lepszej higienie jamy ustnej w domu i leczeniom stomatologicznym, więcej ludzi ma zdrowsze zęby. Niektóre choroby i stany mogą przyczyniać się do dentystycznych chorób i utraty zębów, jednak większość z nas kontroluje zdrowie zębów i broni je przed wszelkimi problemami.

Najważniejszą rzeczą, jaką możesz robić to szczotkowanie i używanie nici dentystycznych każdego dnia.

dentysta online

Większość problemów jamy ustnej jest spowodowana przez osad. Osad jest lepką warstwą bakterii, kawałków jedzenia i innej materii organicznej, która tworzy się na zębach. Bakterie w płytce nazębnej tworzą kwas, który jest powodem ubytków. Osad również prowadzi do zapalenia przyzębia (dziąseł). Może to stwarzać poważne zakażenie, powodując uszkodzenie kości i może niszczyć tkanki wokół zębów.

Najlepszą obroną jest usunięcie osadu zanim nagromadzi się i stworzy poważne problemy. Szczotkowanie usuwa osad z dużych nawierzchni zębów i nieco poniżej dziąsła. Czyszczenie nicią dentystyczną usuwa osad spomiędzy zębów. Możesz również wykorzystywać inne środki do utrzymywania jamy ustnej i zębów w czystości.

Przeczytaj więcej o czyszczeniu, w tym poradniku.

Przeczytaj więcej o czyszczeniu nicią dentystyczną w tym poradniku. Dowiesz się jak wybrać nić dentystyczną, która będzie odpowiednia dla ciebie.

Przeczytaj więcej o innych środkach czyszczących, w tym płyny do płukania ust, irygatory do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.