Szczoteczki do mycia zębów

Sklepy sprzedają duże ilości szczoteczek do zębów z mnóstwem kształtów, wielkości, funkcji i kolorów. Niektóre są elektryczne – albo zasilane na baterie. Inni polegają na własnym wysiłku. Z tylu różnych dostępnych szczoteczek do zębów trudno się zdecydować, które kupić.

dentysta online

Niektóre z nowocześniejszych szczotek mogą się wyginać i są elastyczne podczas szczotkowania. Mają włosie różnej długości i w różnych kolorach. Z pewnością wyglądają imponująco, ale czy są one lepsze niż podstawowe szczoteczki? Niekoniecznie. W rzeczywistości, szczoteczki do zębów nie są zazwyczaj poddawane rygorystycznym badaniom klinicznym. Więc nie ma żadnego rzeczywistego dowodu, że są lepsze niż inne.

Co powinieneś rozważyć decydując, którą szczoteczkę do zębów kupić?

Najważniejszą rzeczą którą powinieneś rozważyć jest komfort i jak dobrze szczoteczka do zębów pozwala ci dotrzeć do zębów na samym końcu jamy ustnej.

Ogólnie rzecz wybierając szczoteczkę do zębów powinna ona:

  • Być odpowiednia dla Ciebie do trzymania – uchwyty szczoteczki do zębów mogą być długie albo krótkie, grube albo wąskie, elastyczne albo sztywne, miękkie albo twarde, gładkie albo szorstkie. Wybierz najlepszą dla siebie. Uchwyt szczoteczki powinien mieścić się dłoni i być lekki, powinien pasować do twojej ręki i być odpowiedni do wykorzystania
  • Pasować do rozmiaru twojej jamy ustnej – nasze ciało, nasze usta i zęby są w różnych kształtach i rozmiarach. Osoby, które mają małą jamę ustną i zęby nie będą potrzebować takiej samej wielkości szczoteczki jak osoby, które mają większe usta i zęby. Twoja szczoteczka powinna pozwolić ci sięgać do zębów na samym końcu jamy ustnej. Powinna również mieć zasięg szczotkowania jednego albo dwóch zębów na raz
  • Mieć „średnie”, „miękkie” albo „szczególnie miękkie” włosie – twarde włosie zwiększa ryzyko niszczenia dziąseł podczas szczotkowania. Upewnij się, że zawsze używasz szczotek, które mają średnie, miękkie albo extra miękkie włosie
  • Posiadać atest Amerykańskiego Stowarzyszenia Dentystycznego (ADA) i Polskiego Zakładu Higieny– produkty dentystyczne, które posiadają atest ADA i PZH zostały przetestowane przez ADA i PZH. Są uważane za bezpieczne i skuteczne. Jednakże to nie oznacza, że dentystyczne produkty bez atestu ADA są niskiej jakości. Lecz atesty ADA pozwalają konsumentom wiedzieć, że produkt zostały przetestowane i spełniają pewne standardy ADA i PZH

Dobrym pomysłem jest również rozważenie twoje obecnej metody czyszczenia zębów, gdy kupujesz szczoteczkę. Pośpiesznie myjesz zęby, szczotkujesz je szybko gdyż pędzisz do pracy albo szkoły, lub czyścisz je tylko przed snem? Dentyści zalecają szczotkowanie zębów co najmniej dwie minuty.

Jeśli nie sumienie czyścisz zęby, nie poświęcasz na to odpowiedniej ilości czasu, w takim razie możesz zastanowić się nad kupnem elektrycznej szczoteczki do zębów. Zasilane szczoteczki do zębów przejawiają tendencję do łatwiejszego czynienia zębów. Z tego powodu osoby, które je używają czyszczą dłużej i częściej niż osoby używający ręcznej szczoteczki do zębów. Oznacza to, że usuwamy więcej kamienia nazębnego.

Staranne i całkowite usunięcie kamienia nazębnego ze wszystkich nawierzchni zębów jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić dla zdrowia jamy ustnej. W celu usunięcia osadu pamiętaj, że typ szczoteczki którą używasz nie jest ważny jak metoda czyszcząca. Czyścić dokładnie, dwa razy dziennie, przez dwie minuty za każdym razem. Z właściwą metodą, prawie każdy typ szczoteczki do zębów załatwić sprawę.

Anna Watson, R.D.H., M.A., Pedagog Zdrowych Zębów na Uniwersytecie Kolorado Wydziału Stomatologii. Pani Watson brała udział w projektach, które koncentrowały się na szkoleniach zaprzestania palenia tytoniu i informowaniu pracowników stomatologicznych służby zdrowia oraz działaniu na rzecz pojęcia postanowienia zaprzestania palenia tytoniu w gabinetach stomatologicznych. Pani Watson jest zarejestrowaną higienistą stomatologii, która działa w ramach leczenia ambulatoryjnego we wspólnocie Waszyngton w Północnym Jersey.